Diszkrét matematika gyakorlat (nappali) - Matematika BSc (MBNK12G)

2016/2017 II. félév

A Diszkrét matematika elődás és gyakorlat csak együtt vehető fel és teljesíthető. A gyakorlaton nyújtott teljesítmény az előadás érdemjegyébe számít bele, a következő pontok szerint:


  • Házi feladatok: A hallgatók az előadáson hetente 2 házi feladatot kapnak (kivéve a ZH-k heteit és az utolsó hetet), melyet az előadást követő gyakorlaton kell írásban beadni. A beadott feladatot kérésre táblánál jegyzet használata nélkül elő kell tudni adni. Egy feladat helyes megoldása 2 pontot ér, és a 10 legjobb héten elért eredményt vesszük figyelembe, így összesen 2x2x10=40 pont szerezhető.


    Feladatsorok: (Minden hallgató a sorszámának megfelelő alfeladatot adja be, modulo a feladatban szereplő alfeladatok száma)

    1.feladatsor, 2.feladatsor, 3.feladatsor, 4.feladatsor, 5.feladatsor, 6.feladatsor, 8.feladatsor, 9.feladatsor, 10.feladatsor, 11.feladatsor, 12.feladatsor


  • Szorgalmi feladatok: A hallgatók az éppen aktuális szorgalmi feladatsorból gyakorlatonként 1 feladatot adhatnak be. A beadott feladatot kérésre táblánál jegyzet használata nélkül elő kell tudni adni. Egy feladat nehézségtől függően 1, 2 vagy 3 pontot ér, ezért érdemes a nehezebb feladatokon gondolkozni. A maximálisan elérhető pontszám 40 pont.


    Szorgalmi feladatsorok: Számelmélet, Logika, Halmazok és leképezések, Relációk, Algebrai struktúrák


    A gyakorlatra beadott házi és szorgalmi feladatokból a félév során minimum 30 pontot el kell érni.


  • Zárthelyi dolgozat: A hallgatók a félév során két zárthelyi dolgozatot írnak, a gyakrolaton megoldott feladatok anyagából. Ezek időpontja március 20. és május 8., az előadás idejében. A vizsgaidőszak első hetében az egyik dolgozat pótolható vagy újraírható (a korábbi eredményen rontani is lehet). Egy dolgozat 40 pontos, így összesen 2x40=80 pont szerezhető. A két dolgozatból minimum 2x15 pontot el kell érni.