Blázsik L. Zoltán


SZTE TTIK, Bolyai intézet, egyetemi adjunktus, M05 szoba

e-mail: blazsik"kukac"server.math.u-szeged.hu

BLZ

Publikációk, önéletrajz Kurzusok Témakiírások (szakdolgozat, TDK, EKÖP) Hasznos linkek


Az előadások és gyakorlatok időpontjai:
április 4. 12:00-16:00       április 5. 8:00-12:00
április 11. 16:00-20:00       április 12. 8:00-12:00
május 9. 14:00-18:00       május 10. 8:00-10:00




Követelmények:

A kurzus 10 óra előadásból és 10 óra gyakorlatból áll, ugyanakkor a tananyag hatékony elsajátítása érdekében az előadás és a gyakorlat nem különül el egymástól. Minden órát online tartunk, csatlakozni a CooSpace hirdetőtáblán megadott módon kell majd. A jelenlegi tervek szerint a CooSpace BB-t fogjuk használni.

A gyakorlaton és az előadáson is 50-50 pont szerezhető.

A gyakorlaton 30 pontot lehet szerezni egy később meghatározandó időpontban COOSPACE-en benyújtható dolgozattal (6db 5 pontos feladat). Van lehetőség a ZH egyszeri javítására/pótlására, aminek időpontját szintén később rögzítjük.

Ezenfelül szintén COOSPACE-en beadható beadandó feladatokkal további pontokat lehet szerezni. A beadható feladatok jó gyakorló problémák is, ezért bátorítok mindenkit, hogy minél többet adjon majd be közülük, és ráadásul a beadandó feladatokból származó pontszámot szintén 30-ban maximalizálom, azaz potenciálisan ezzel egy kicsit rosszabbul sikerült dolgozat eredménye is szépíthető.

A beadandókat szintén COOSPACE-en kell majd elektronikusan benyújtani az előírt határidőig.


A vizsgaidőszakban meghirdetett vizsgaidőpontokban pedig szóbeli vizsgák lesznek (beugróval); melyhez tematika és mintavizsga elérhető lesz a honlapomon/COOSPACE-en. A vizsgán legalább az ott elérhető pontszám 40%-át el kell érni a kurzus teljesítéséhez. A gyakorlatról hozott pontszám és vizsga eredménye egyforma súllyal számít bele a végső érdemjegybe:
Az érdemjegy:
  0% – 49%:   elégtelen
50% – 62%:   elégséges
63% – 75%:   közepes
76% – 87%:   jó
88% – 100%: jeles

A beugró után egy tételhúzásos szóbeli vizsga következik, írásbeli felkészülés után. A vizsgát egy 0 és 50 közötti pontszámmal értékelem.

A félév folyamán mind az előadáson, mind a gyakorlaton pluszpontokat is lehet gyűjteni órai munkával, illetve érdemi hozzászólással/hibajelzéssel. A pluszpontok hozzáadódnak a fent kialakult összpontszámhoz.




Az előadások diasorai:




A gyakorlati feladatsorok:

Vissza