Blázsik L. Zoltán


SZTE TTIK, Bolyai intézet, egyetemi adjunktus, M05 szoba

e-mail: blazsik"kukac"server.math.u-szeged.hu

BLZ

Publikációk, önéletrajz Kurzusok Témakiírások (szakdolgozat, TDK, EKÖP) Hasznos linkek




Az előadás helye és időpontja:
MA-207 III. előadó, Kedd 8:30-10:00 és Kedd 10:15-11:45



Követlemények (gyakorlat): A gyakorlaton két zárthelyi dolgozatot írnak a hallgatók, mindkettőn maximum 50 pontot lehet szerezni. A zh-k várhatóan a szorgalmi időszak 6. és utolsó hetében lesznek. A gyakorlati aláíráshoz (és így az egész kurzus teljesítéséhez) legalább 50 pontot kell gyűjteni gyakorlaton.

A vizsgaidőszak első hetében az egyik zh pótolható/javítható, és ezen javító zh eredménye felülírja a korábban megírt megfelelő zh eredményét.

A vizsgaidőszak második hetében pedig gyakUV lesz, melyet csak azok a hallgatók írhatnak meg, akiknek a gyakorlati eredménye a pótló/javító zh után sem éri el az 50 pontot. A gyakUV az egész féléves gyakorlati anyagot számonkéri, és az itt szerzett pontszám (0-100 pont) felülírja a korábbi zh-k összpontszámát.

A szorgalmi időszakban írt zh-kat a gyakorlatvezető íratja és javítja, a vizsgaidőszakban írt extra zh-kat pedig az előadók.

Követlemények (előadás): A vizsgaidőszakban meghirdetett vizsgaidőpontokban lehet megírni az írásbeli előadásvizsgát. A vizsga egy rövidebb elméleti blokkból és egy hosszabb gyakorlati blokkból áll, összesen maximum 100 pontot lehet szerezni.

Az előadásvizsga és a gyakorlat pontszámainak összege alapján a következőképpen alakul az érdemjegy: 0-99 pont: 1 100-124 pont: 2 125-149 pont: 3 150-174 pont: 4 175-200 pont: 5

MEGAJÁNLOTT JEGY: A gyakorlati teljesítmény alapján megajánlott jegyet is kérhet a hallgató a következők szerint.


Tematika: A határozatlan integrál definíciója, tulajdonságai. Alapintegrálok Parciális integrálás képlete és alapesetei Racionális törtfüggvények integrálása Integrálás helyettesítéssel A határozott integrál fogalma, tulajdonságai. Newton-Leibniz formula A határozott integrál alkalmazásai Differenciálegyenletek. Szétválasztható változójú és arra visszavezethető differenciálegyenletek Elsőrendű lineáris differenciálegyenletek Kombinatorikai alapfogalmak. Az eseményalgebra fogalma. A valószínűség fogalma. A valószínűségszámítás axiómái A valószínűségi változó fogalma, diszkrét és folytonos eloszlású valószínűségi változó. Eloszlásfüggvény. Sűrűségfüggvény A várhatóérték és a szórás fogalma. A diszkrét és folytonos eloszlású valószínűségi változó várhatóértéke és szórása Nevezetes diszkrét eloszlások. Binomiális, hipergeometrikus és Poisson eloszlás. Nevezetes folytonos eloszlások. A normális eloszlás és a standard normális eloszlás. Exponenciális eloszlás.




Vissza