Előző hónap Előző nap Következő nap Következő hónap
Év szerint Hónap szerint Ugrás a hónaphoz

Kovács Zoltán és Vajda Róbert: Matematikai távoktatás: ma és holnap - Beszámoló a WebMathematics Interactive (WMI) projektről

iCal fájl letöltése
Csütörtök, 15. Január 2004, 15:00 - 16:30
2002. novemberében beszámoltunk arról, hogy egyetemünk falain belül egy kísérleti számítógépes program fejlesztését kezdtük meg. Az azóta eltelt bő év sok tapasztalatot hozott. Számos didaktikai és technikai kihívással is szembe kellett néznünk, melyeket többé-kevésbé sikerrel oldottunk meg, köszönhetően annak, hogy mind a Bolyai Intézet, mind az Informatikai és Hírközlési Minisztérium szellemi és anyagi támogatását is élvezhettük. Tucatnyi szakmabeli segítő társult hozzánk: gyakorló tanárok, kutató matematikusok, szoftverfejlesztők és egyéb szakemberek, továbbá lelkes egyetemi hallgatók, akik a tesztelés mellett kreatív ötleteikkel, s konkrét programsorokkal is bővítették a WMI-t. A fejlesztés 2003 nyarára nemzetközi méretűvé vált: tajvani, francia és spanyol kollégák is bekapcsolódtak a matematikai didaktikai-programozói munkába. Előadásunk a mögöttünk lévő hosszú, kalandos hónapokról számol be, és felvázoljuk a jövőbeli folytatás lehetséges alternatíváit is.
Hely : Fejér terem

JEvents v3.1.8 Stable   Copyright © 2006-2013