Befejeződött a 36. OTDK FiFöMa szekciója Veszprémben, ahol hallgatóink idén is szép eredményeket értek el.

A Bolyai Intézet hallgatói közül heten indultak.

1. Dabis Marcell: Gráfreprezentáció árhullámok modellezésére idősoros adatokban, tv.: Dr. Vizi Zsolt (különdíj, A matematika természettudományos alkalmazásai tagozat)
  2. Faragó Gábor Zoltán: Valós szimmetrikus intervallummátrixok extremális sajátérték-intervallumainak vizsgálata - Éles korlátok és diszjunktság, tv.: Dr. Vajda Róbert (I. hely, Alkalmazott matematika tagozat)
  3. Gárgyán Barnabás: Magas dimenziós kockák kritikus centrális metszetei, tv.: Dr. Ambrus Gergely (I. hely, Geometria és alkalmazásai tagozat)
  4. Glavosits Villő: Lanchester-féle harci modell kiterjesztése az ukrajnai orosz invázióra, tv.: Dr. Röst Gergely (különdíj, Alkalmazott matematika tagozat)
  5. Kubatovics Kata: Közel-kritikus elágazó folyamatok, tv.: Dr. Kevei Péter (Analízis és sztochasztika tagozat)
  6. Nagy Kinga: Véletlen és legjobb approximációk általánosított körpoligonokkal, tv.: Dr. Vígh Viktor (II. hely, Geometria és alkalmazásai tagozat)
  7. Urszuly Csenge: Az IHME COVID-19 predikcióinak értékelése, tv.: Dr. Ferenci Tamás, Dr. Röst Gergely (I. hely, A matematika természettudományos alkalmazásai tagozat)

Ezen kívül Gárgyán Barnabás elnyerte a szekció (tehát a teljes FiFöMa!) legértékesebb tudományos munkájának járó, a Pro Scientia Aranyérmesek Társasága által adományozott különdíjat, valamint Kubatovics Kata is külön jutalmat kapott.

Gratulálunk minden résztvevőnek!

Az esemény honlapja: https://tehetseggondozas.mk.uni-pannon.hu/fifoma2023/