Schweitzer Miklós Matematikai Emlékverseny

A világon az egyik legkülönlegesebb, legmagasabb színvonalú és az egyik legnagyobb presztizsű matematikaverseny, amelyet a Bolyai János Matematikai Társulat minden ősszel megrendez 1949 óta. Nincsenek korcsoportok; középiskolások, egyetemisták, sőt az adott évben végzettek is részt vehetnek a versenyen. 10-12 feladat kerül kitűzésre a matematika szinte minden területéről, melyek megoldására a versenyzőknek 10 napjuk van, és a megoldásokhoz bármely irodalom használata megengedett. Ennek megfelelően a feladatok jóval nehezebbek, mint amik egy szokásos matematikaversenyen szerepelnek.

Az 1949-1991 időszak feladatai és azok megoldásai az alábbi két könyvben találhatók (a verseny eredményéről a jelentés a Bolyai Társulat honlapján ill. a Matematikai Lapokban kerül közzétételre):

• Contests in higher mathematics 1949-1961, Akadémiai kiadó. Budapest, Hungary. Editorial Board: G. Szász, L. Gehér, L. Kovács, L. Pintér
  • Contests in higher mathematics 1962-1991, Springer, Editor: Gábor J. Székely

Problems of the Miklós Schweitzer Memorial Competition