Pályázati felhívás szegedi doktorandusz és leendő doktorandusz hallgatók számára

A Móricz Doktorandusz Alapítvány 2022-ben kezdi meg működését és célja:

"A Szegedi Tudományegyetem doktorandusz hallgatóinak támogatása, ismereteinek elmélyítése, az alkalmazott matematika, numerikus matematika, matematikai analízis területén, illetve ezek határterületein, és ezzel dr. Móricz Ferenc szellemi örökségének méltó megőrzése."

Pályázhatnak az SZTE Matematika Doktori Iskola sikeres felvételi eredménnyel vagy már aktív státusszal rendelkező magyar állami ösztöndíjas PhD hallgatói.

Az ösztöndíj 12 hónapra szól 2022. szeptember hónaptól kezdődően, összege várhatóan havonta kb. 150 000 Ft.

A pályázáshoz be kell nyújtani a következőket:

1) Rövid (max. 1 oldalas) motivációs levél a Kuratóriumnak, amelyben a hallgató kifejezi pályázási szándékát, ismerteti matematikai érdeklődési területét, illetve összefoglalja az eddig elért kutatási eredményeit és terveit.

2) Szakmai önéletrajz, ami tartalmazza a publikációs listát is.

3) Témavezető ajánlása (max 1 oldal). Amennyiben valakinek még nincs témavezetője, a mesterszakos diplomamunka témavezető ajánlása is megfelelő.

A fenti dokumentumokat e-mailben kell beküldeni PDF formátumban a Kuratórium számára Bozsó Andreának a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre.

Pályázat beadási határideje: 2022. július 15.

Kérdéssel Körmöczyné Bozsó Andreához vagy Fodor Ferenchez lehet fordulni.

Üdvözlettel,

A Móricz Doktorandusz Alapítvány Kuratóriuma nevében