A matematika népszerűsítése * (BSc)

Tanszék: Bolyai Intézet

Tematika:
A kurzus célja, hogy meglévő matematikai eredményeket érdeklődő fiatalok számára érthető, emészthető formába öntsünk, ezzel a matematikát népszerűsítsük. A középiskolások pályaválasztás előtt nem tudják, hogy mi mindennel foglalkozhat egy matematikus, ezért sokkal kevesebben választják a matematika szakot, mint amennyiüknek való lenne. Éppen ezért a kurzuson elsősorban középiskolásoknak bemutatható kiselőadásokat, animációkat, videókat gyártanánk, melyeket élesben is elmondhatunk egy-egy iskolában. A kurzus célja emellett egy állandó, hallgatókból álló, lelkes, aktív "segítő" csapat létrehozása, akik örömmel látogatnak középiskolát, vagy segítenek a Bolyai Intézet által szervezett eseményeken, pl. a 11-dikeseknek szánt nyári táborban vagy egyéb rendezvényeken.

Előfeltétel: nincs.

Helyettesítő tárgyak: nincsenek.