A Számelmélet kurzusnak előfeltétele a Bevezetés az algebrába (MTNM113), csak annak sikeres teljesítése után vehető fel a kurzus. Az előadás (MTNM122E) és a gyakorlat (MTNM122G) csak együtt vehető fel és csak együtt teljesíthető.
A szorgalmi időszakban összesen 100 pontot lehet szerezni az alábbiak szerint.
A fenti pontokból alakul ki egy „gyakorlati jegy”. Ha nem teljesül a minimumfeltétel (zh legalább 12 pont), akkor a „gyakorlati jegy” elégtelen; ha teljesül, akkor az alábbi ponthatárok érvényesek:
A röpdolgozatokat, házi feladatokat, elektronikus teszteket nem lehet utólag pótolni vagy javítani. A nagy zh-t a vizsgaidőszak elején lehet pótolni vagy javítani.
Nem megengedett segédeszközök használata (puskázás, másolás, stb.) esetén a kurzus érdemjegye automatikusan elégtelen, javítási lehetőség nélkül.
Vizsgázni csak legalább elégséges „gyakorlati jeggyel” lehet. A vizsgaidőszakban írásbeli beugró után szóbeli vizsga lesz, ahol a tételsorból húzott témából kell felelni; a sikeres vizsgához mindenképpen kell a bizonyításokat is tudni és érteni. A végső osztályzatot a „gyakorlati jegy” és a szóbeli vizsga értékelése együtt határozza meg.
Egész számok oszthatósága, felbonthatatlan számok és prímszámok, prím(hatvány)tényezős alak, a számelmélet alaptétele. Legnagyobb közös osztó és legkisebb közös többszörös, euklideszi algoritmus. Lineáris diofantoszi egyenletek. Kongruenciareláció, lineáris kongruenciák és kongruenciarendszerek, kínai maradéktétel. Maradékosztály-gyűrűk és maradékosztálytestek. Euler–Fermat-tétel, kis Fermat-tétel. Rend, primitív gyök, kvadratikus maradékok tulajdonságai. Számelméleti függvények, osztók száma, osztók összege, tökéletes számok, Mersenne- és Fermat-prímek. Prímek száma, prímek reciprokainak összege. Pitagoraszi számhármasok. Nevezetes számelméleti problémák. Kitekintés: kriptográfiai alapfogalmak.