Projektív geometria

II. Matematika szak 1996 Ősz

Előadás ideje: Hétfő, 8-10 Előadás helye: Bolyai terem

Előadó: Hajnal Péter Előadó szobája: Bolyai Intézet, I. emelet ”legutolsó, ∞ + 1-gyel számozott szobája”, az épület Tisza-part felőli részén Fogadóóra: Kedd 13-14, az előadó szobája

⋆  ⋆  ⋆

Az előadás feltételezi a középiskolai matematika anyag és az I. éves geometria előadás ismeretét. A biztos ismeret, illetve az anyag folyamatos követésének hiánya komoly problémákat okozhat a vizsgára készülésnél és a vizsgánál. Így a projektív geometria előadás hallgatása nem csupán heti 2 óra előadáson való megjelenést jelent, de otthoni munkát is követel. A hallgató felkészültségétől függően ez heti több óra munkát is jelenthet.

⋆  ⋆  ⋆

Az előadás anyagának követését néhány könyv segíti. Ezek: H. S. M. Coxeter: Projektív geometria H. S. M. Coxeter: A geometriák alapjai H. S. M. Coxeter — S. L. Geitzer: Az újra felfedezett geometria Hajós György: Bevezetés a geometriába Lánczos Kornél: A geometriai térfogalom fejlődése Radó Ferenc — Orbán Béla: A geometria mai szemmel Reiman István: A geometria és határterületei

⋆  ⋆  ⋆

A vizsga írásbeli lesz.