Kurusa Árpád

Matek-blog

Mat formulák a weben

Beépítettem a MathJax szoftvert a weboldalamba. Innentől használhatom a TeX parancsait amikor a formulákra van szükség.

Íme néhány komplikált formula, amelyek mutatják mire képes a MathJax:

A fiam kedvéért először az $ax^2+bx+c=0$ másodfokú egyenlet általános megoldó képlete következik: $$ x_{1,2}=\frac{-b\pm\sqrt{b^2-4ac}}{2a}\ . $$

A Cauchy-Schwarz-egyenlőtlenség így néz ki: \[ \bigg| \sum_{k=1}^n a_k b_k \bigg| \leq \sqrt{\sum_{k=1}^n a_k^2} \sqrt{ \sum_{k=1}^n b_k^2}\ . \]

Végül $J_\alpha$ egy egyenlete: $$ J_\alpha(x) = \sum_{m=0}^\infty \frac{(-1)^m}{m! \, \Gamma(m + \alpha + 1)}{\left({\frac{x}{2}}\right)}^{2 m + \alpha} \ . $$

Egy internetes oldal, ahol bele lehet tanulni a TeX használatába: TeX minitanfolyam. Annak aki tud angolul, itt a szerintem legjobb könyv, amiből meg lehet tanulni a TeX használatát: TeX for the Impatient.