Erasmus+ Ösztöndíjak a 2014/2015-es Tanévre




Pályázatot azok nyújthatnak be, akik a kiutazás idején a Szegedi Tudományegyetem hallgatói jogviszonnyal rendelkező, legalább másodéves matematika tanár, matematikus, alkalmazott matematikus, progamozó matematikus vagy közgazdász programozó matematikus szakos hallgatói. Matematika PhD hallgatók is pályázhatnak. Az ösztöndíj elsődleges célja, hogy a kiutazó hallgató a hazai tanulmányaihoz szervesen kapcsolódó módon részt vegyen a külföldi egyetemen folyó matematikaoktatásban. Az ösztöndíj alapösszege kb. 400 euró havonta, amihez bizonyos feltételek mellett további kiegészítő támogatások szerezhetők. A pályázás feltételeiről és a partneregyetemekről részletes tájékoztatás található a Bolyai Intézet Erasmus-honlapján: http://www.math.u-szeged.hu/~vajda/Erasmus/


A beküldési határidő: 2014. 03. 19.

Az érdeklődők részére szóbeli tájékoztatás lesz 2014. március 11-én, kedden 16 órakor az I-es Kórház épületének folyóirat-olvasó termében/könyvtárában.
Legfontosabb linkek és néhány adat a Bolyai Intézet Erasmus partnereiről
Jelenkezés

Kérem a pályázókat, hogy előzetesen emailben jelentkezzenek nálam. A tanszéki pályázathoz letölthető adatlapot kérem elektronikusan és nyomtatva is mellékelni.
email: vajdar@math.u-szeged.hu
Linz

Link

Link2

Link3

Kontakt személy(ek):

Tudor Jebelean: Tudor.Jebelean@risc.uni-linz.ac.at

Szemeszterek kezdete. okt. / febr.
Paderborn

Link

Link2

Link3

Kontakt személy(ek):

Joachim Hilgert: Joachim.Hilgert@math.upb.de

Barát Anna: barat@math.upb.de

Szemeszterek kezdete. okt. 15. / ápr.07
Perugia

Link

Kontakt személy(ek):

Patrizia Pucci: pucci@dmi.unipg.it

Szemeszterek kezdete??
Potenza

Link

Link2

Kontakt személy(ek):

Sorin Dragomir: sorin.dragomir@unibas.it

Gabor Korchmaros: gabor.korchmaros@unibas.it

Szemeszterek kezdete??

Tampere

Link

Link

Kontakt személy(ek):

Ms. Minna Haka-Risku: interoff@tut.fi
Ms. Meeri Kaario: meeri.kaario@tut.fi

Stephan Foldes: stephan.foldes@tut.fi

Szemeszterek kezdete. aug. 22 / jan. 22.
Kolozsvár

Link

Kontakt személy(ek):

Adrian Petrusel: petrusel@math.ubbcluj.ro,

Szemeszterek kezdete. okt. 1. / febr. 26.
Temesvár

Link

Kontakt személy(ek):

Dumitru Gaspar: gaspar@math.uvt.ro,

Szemeszterek kezdete. okt. 1. / febr. 26.