Mi a különbség a kiemelt és a normál gyakorlat között?

A kiemelt gyakorlatok célja az, hogy a matematika iránt az átlagosnál mélyebben érdeklődő hallgatók a többieknél gyorsabban haladhassanak és többet tanulhassanak. Mivel a gyakorlaton az előadás anyagához kapcsolódó feladatokat oldunk meg, a kiemelt gyakorlat tematikája nem fog lényegesen különbözni a normál gyakorlatokétól. A különbséget elsősorban az jelenti, hogy a kiemelt gyakorlaton nem sokat foglalkozunk az egyszerű, pusztán a fogalmak és összefüggések közvetlen alkalmazását jelentő rutinfeladatokkal. Ezek helyett inkább összetettebb, a tanultak mélyebb megértését és alkotó módon való alkalmazását megkívánó feladatokra szánunk több időt.

A dolgozatokban viszont nem lesz különbség a kétféle gyakorlat között: a kiemelt gyakorlaton ugyanolyan nehézségű dolgozatokat fogunk írni, mint a normál gyakorlatokon. Ezzel igyekszünk biztosítani azt, hogy az értékelésnél senki ne kerüljön hátrányba csak azért, mert a kiemelt gyakorlatot választotta. Mégsem lehet azt mondani, hogy bárki ugyanúgy tudna teljesíteni a kiemelt gyakorlaton, mint a normál gyakorlaton. Ennek az az oka, hogy a kiemelt gyakorlaton nem lesz minden olyan részletességgel elmagyarázva, és olyan alaposan begyakorol(tat)va, mint a normál gyakorlatokon. Így akinek több segítségre van szüksége az anyag elsajátításához, az a kiemelt gyakorlaton valószínűleg nem fog tudni mindent jól megtanulni, és még a normál szintű feladatokból sem fog tudni olyan jól teljesíteni, mintha normál gyakorlatra járt volna.

Mindezek alapján a kiemelt gyakorlatot annak ajánlom,

A fentieket figyelembe véve, a kiemelt gyakorlaton csak az oktató engedélyével (konfirmálás) lehet részt venni. Ennek feltételeiről emailt írtam a kurzus összes hallgatójának. Kérem, hogy mindenki olvassa el, és mielőbb módosítsa az ETR-ben a jelentkezését, amennyiben szükséges.