Útmutató az EKÖP pályázat benyújtásához

Azok számára, akik EKÖP ösztöndíjra szeretnének pályázni, a korábbi években feltett kérdésekből és tapasztalt problémákból kiindulva összeszedtem néhány információt és szempontot:

Pályázati kategória kiválasztása: A megfelelő pályázati kategória és időtartama kiválasztásánál a pályázati kiírás a mérvadó, l. 5. és 6. pontok. Lényeges, hogy a pályázónak az ösztöndíjas időszak teljes időtartama alatt rendelkeznie kell a pályázati kiírás által megkövetelt SZTE (pályázattól függően hallgatói vagy munkavégzésre irányuló) jogviszonnyal.

A pályázat beadának módja: A pályázatot a Modulon keresztül a 'Szegedi Tudomyányegyetem' lenyíló listában található űrlapon nyújthatja be a pályázó (helyette más nem). A pályázati űrlap kitöltésénél és a kutatási terv elkészítésénél is a pályázati kiírás a mérvadó. Érdemes figyelembe venni, hogy a kiírás évről évre változik (kivesznek, betesznek, átstrukturálnak), amit a Modulo-s űrlap sokszor nem követ. Kellő körültekintéssel kell eljárni, mivel a beadott pályázat utólag nem módosítható!

A pályázat először egy formai ellenőrzésen megy át (l. pályázati kiírás 16. pont), teljesíti-e a pályázati kiírás feltételeit, megfelelően van-e kitöltve minden szükséges mező, megvannak-e a szükséges csatolmányok, ha valami nincs rendben, akkor hiánypótlásra szólíthatják fel a pályázót, de akár el is utasíthatják a pályázatot formai okoból, ha rendben van, akkor ezek után kiadják szakértői bírálónak.

Mellékletek: A pályázati kiírás által kért mellékleteket és igazolásokat hiánytalanul fel kell tölteni az űrlapra, a benyújtott pályázathoz utólag csatolány nem adható hozzá. Külön szeretném felhívni a figyelmet, hogy a kutatási tervben (pályázati adatlap 1. sz. melléklete) a kötelező vállalásokoknál vagy fel kell sorolni mindent, amit a pályázati kiírás kötelező vállalásként felsorol (l. 10. pont), vagy hivatkozni a pályázati kiírás megfelelő pontjára, valamint arra, hogy a Szegedi Tudományegyetem egységei által szervezett konferenciák (pl. CSM, Eötvözet) nem számítanak intézményen kívüli rendezvénynek. Ha egy kötelező vállalás kimarad a kutatási tervből, az a pályázat elbírálását nem feltétlenül befolyásolja, de ha teljesítése is elmarad, az a beszámoló el nem fogadását vonhatja maga után.

Pályázati űrlap: A szakmai bíráló a Bírálati szempontrendszer szerint készíti el az értékelést, ezért javasolt a pályázati anyagot eszerint tagolni: pl. a táblázatban egy szürkével kiemelt sornak egy (szükség esetén több) dobozt megfeleltetve a Modulo űrlapon, és a teljesítéseket a megfelelő helyen felsorolni az alábbi javaslatok figyelembe vételével.

Megjegyzés: A problémák, kérdések gyakran a pályázati kiírás nem elég alapos átnézéséből erednek, ezért javaslom azt figyelmesen elolvasni, még akkor is, ha valaki korábban már pályázott, vannak változások. A pályázattal kapcsolatos minden lényeges információ megtalálható a pályázati kiírásban és mellékleteiben, illetve a fenti linkeken.