A vizsgázó választhat egy hagyományos, illetve egy ``speciálkollégiumos'' vizsga között.

Hagyományos vizsga: Vizsgalapomra fel kell iratkozni. Az előadásokon elhangozottakról a választott vizsganapomom (8 és 9:30 között) írásban számot kell adni. A számonkért tudás mélysége nem haladja meg az előad'as szintjét.

Speciálkollégiumos vizsga: A vizsga egy ``esszé kérdésből'', egy feladatból és egy szóbeli részből áll. A vizsgára jelentkezés az irodán történik úgy, hogy ott egy ``tételt'' húzunk. Az esszé kérdés és a feladat kidolgozását írásban kérem, amit a vizsga letételének napján kell hozzám leadni. A vizsga letételének napja a húzást követő héten belül bármelyik nap.

Az esszé kérdés

Az esszé kérdés a tananyag körülbelül egy előadásnyi részét kéri számon, de mélyebb szinten mint ahogy az előadáson elhangzott. Ezt a részletes bizonyításokkal és a mélyebb összefüggéseken túl a technikai nehézségek kidogozásával együtt kérem. Az esszé kérdését a vizsgázók húzzák a jelentkezés idején. (Tehát az esszé kérdés kidolgozására egy hete van annak aki kihasználja teljes idejét a vizsgára.) Az esszé kérdésre adott válaszunkat otthon írásban kell kidolgozni.

Az esszé kérdés egy nagyobb kérdésről az előadásokon elhangzott ismeretek és az ezzel kapcsolatos saját gondolatok teljes leírását kéri. Az ``esszé '' megírásához néhány szempontot sorolok fel segítségül.

A feladat
A kiadott feladat egy nem pontosan megfogalmazott állítás. A vizsgázó az ezzel kapcsolatos gondoltait akkor is leírhatja (le is kell írnia), ha úgy érzi nem tudja a teljes választ. A feladattal kapcoslatban segítség is kérhető.

A szóbeli rész
A vizsgáztatás szóbeli része az esszé kérdésre és a feladatra adott dolgozattal kapcsolatban felmerült, ezzel kapcsolatos kérdések tisztázása.