A vizsga a következő rendszer szerint történik. Mindenkinek el kell dönteni mennyi időt szán a vizsgára. Az alábbiakból kiderül, hogy nem támogatom, ha valaki a vizsgára készülés után halogatni kezdi a vizsga letételét.

Ha valaki elszánta magát a vizsgára készülésre, akkor jelentkezik a Bolyai Intézet Irodáján és ott elmondja, hogy Hajnal Péternél szeretne Bonyolultságelméletből vizsgázni. A még szabad tételek számát ismertetik vele és abból ő ``húz egyet''.

A húzott kérdés egy esszé kérdés. A féléves anyag kb. két előadásnyi anyagát kéri számon. Az első kérdés egy úgy nevezett alapfeladat, a második pedig egy későbbi témakör.

A húzott kérdéskörökről az előadáson hallottakat otthon, írásban kell kidolgozni. A kidolgozás a vizsga lényegi része. Ennek jóval többnek illik lenni, mint egy órai jegyzet másolatának. Az esszé kérdéstől elvártakat részletezem.

A kidolgozás után (MAXIMUM egy héttel a vizsgakérdés elkérése után!) a dolgozatot hozzám el kell juttatni. Ez történhet személyesen (vizsga napjaimon délután) vagy az irodán leadva vagy akár postázva is. A személyes találkozás azonban elengedhetetlen. A vizsgának egy szóbeli része is van, ahol a leírtakról interaktív módon beszélgetünk, illetve ahol az egész féléves anyag alapfogalmait, tételeinek kimondását számonkérhetem.