Legyen v az utolsó csúcsnak kijelölt pont. Ennek szomszédjait tetszőleges pozícióba rakva (persze az utolsó pozíció már foglalt v-nek) a rájuk rótt feltétel teljesül. A józan ész azt diktálja, hogy ezek a szomszédok egy blokkban, közvetlenül v előtt legyenek (ezzel segítve a többi csúcsot). Ezek után az indoklás befejezése már nem kíván további ötletet. v szomsédainak még be nem sorolt szomszédait, azaz v másodszomszédait is egy blokkban, közvetlenül az eddig besorolt csúcsok elé rakjuk, és így tovább. Mivel G összefüggő ezért eljárásunk az összes csúcsot besorolja, a csúcshalmaz egy sorbarakását definiálja. Ez a sorbarakás állításunkat indokolja.

A kialakított sorrend a fenti rekurzív definíció helyett közvetlenül is elmondható: minden csúcshoz rendeljük hozzá a v-től vett távolságát. Majd csúcsainkat rendezzük ezen távolságok csökkenő sorrendje szerint (döntetlen feloldás tetszőlegesen). Ez egy megfelelő sorrend. Egy v-től különböző x csúcsból induljunk el v felé egy legrövidebb úton. Az első élen való áthaladás után egy olyan csúcsba kerülünk, amely egyrészt x szomszédja, másrészt x-nél közelebb van v-hez, azaz sorrendünkben x utáni. A tetszőLegesen választott v-től különböző csúcsra tett feltétel teljesül.

Egy más indoklás: Elegendő fákra igazolni az állítást. Könnyű belátni, hogy egy fa ághajtásos felépítésében a kiinduló csúcs tetszőlegesen megváalsztható. Vegyünk egy v-ből való felépítést. A felépítés sorrendének megfordítása megfelelő sorrend.

Vissza