2014. szeptember 23. kedd 20:23

A tárgy kódja és neveMMN123G Elemi matematika V.
Meghirdető tanszék(csoport)Bolyai Intézet
Felelős oktatóCsizmadia László
Típusagyakorlat
Számonkérésgyakorlati jegy

Számsorozatok vizsgálata; különböző sorozatokkal kapcsolatos feladatok. A Fibonacci-sorozat; származtatása, tulajdonságai. A Fibonacci-sorozattal kapcsolatos feladatok a matematika különböző területeiről.
Konvergens sorozatokkal és sorokkal kapcsolatos, különböző típusú feladatok.
Egyváltozós függvények differenciálhányadosának és Riemann-integráljának alkalmazása különböző feladatokban, gyakorlati problémákban.
Egyszerű függvényegyenletek megoldása; függvényegyenlet segítségével megoldható feladatok.

1. Pintér Lajos: Analízis I-II. (tankönyv a speciális matematikai osztályok számára), Tankönyvkiadó, Budapest, 1987.
  2. Máté László: Rekurzív sorozatok (Középiskolai szakköri füzet), Tankönyvkiadó, Budapest, 1980.
  3. Gerőcs László: A Fibonacci-sorozat általánosítása (Középiskolai szakköri füzet), Tankönyvkiadó, Budapest, 1988.
  4. Németh József - Varga Antal: Az integrálról (Középiskolai szakköri füzet), Tankönyvkiadó, Budapest, 1986.
  5. Kosztolányi - Makay - Pintér - Pintér: Matematikai problémakalauz I., POLYGON, Szeged, 1999.