2014. szeptember 22. hétfő 02:14

A tárgy kódja és neveMBN052E Függvényiterációk
Meghirdető tanszék(csoport)Alkalmazott és Numerikus Matematika Tanszék
Felelős oktatóDr. Terjéki József

Rekurzív sorozatok. Fixpont. Periodikus pont. Stabil és instabil fixpontok. Határhalmaz. Stabil és instabil halmazok. Sátor leképezések. Kvadratikus leképezések. Konjugációk. Elemi bifurkációk. Káosz. A körvonal leképezései. Rotációs szám. Sarkovszkij tétele.

1. Devaney, Robert L., An introduction to chaotic dynamical systems. Second edition. Addison-Wesley Studies in Nonlinearity. Addison-Wesley Publishing Company, Advanced Book Program, Redwood City, CA, 1989.
  2. Holmgren, Richard A., A first course in discrete dynamical systems. Universitext. Springer-Verlag, New York, 1994.
  3. Elaydi, Saber N., An introduction to difference equations. Undergraduate Texts in Mathematics. Springer-Verlag, New York, 1996.