2014. április 17. csütörtök 11:38

Meghirdető tanszék(csoport)Geometria TanszĂ©k
Felelős oktatóDr. Ă“dor Tibor
Típusaelõadás

Sima sokaságok, Ă©rintõterek Ă©s deriváltak, Lie-algebrák; rĂ©szcsoportok, homogĂ©n terek, csoporthatás, pályák; invariáns mĂ©rtĂ©k, metrika; Killing-formák; mátrixcsoportok; kompakt csoportok; projektĂ­v terek Ă©s Grassmann-sokaságok; csoportok reprezentáciĂłja; egyparamĂ©teres rĂ©szcsoportok Ă©s exponenciális lekĂ©pezĂ©s; maximális tĂłrusz, fĂ©ligegyszerĂ» Lie-csoportok; feloldhatĂł Ă©s nilpotens csoportok, fedõcsoportok, egyszeres összefĂĽggõsĂ©g, a Campbell-Hansdorff-formula, Carton tĂ©tele, Lie 3. tĂ©tele, Gauss- Ă©s Iwasawa-felbontás, egyszerĂ» kompakt csoportok univerzális fedõcsoportja.

1. S. Helgason: Differential geometry, Lie groups and symmetric Spaces. Academic Press, 1978.
  2. M.A. Naimark, A.I. Stern: Theory of group representations. Spinger Verlag, 1982.
  3. V.S. Varadarajan: Lie groups. Lie Algebras, and their representations. Springer Verlag, 1974.
  4. A. Baker, Matrix groups, an introduction to Lie groups, Springer, 2002
  5. Fulton W., Harris J. Representation theory. A first course, Springer, 1991.