Professzorok az Európai Magyarországért Egyesület

Professzorok az Európai Magyarországért Egyesület

III. PhD konferenciájára, melyre szeretettel várunk minden doktoranduszt

Az országos tanácskozásunk, Budapesten 2012. 04. 20-án, pénteken 10 órakor kezdődik

A fiatal kutatók Magyarország megújulásáért

címmel szervezett konferenciára valamennyi PhD hallgató bármilyen témakörrel jelentkezhet. A szervezőbizottság a jelentkezések alapján dönt a szekciókba való besorolásról. Célunk, hogy a tudományos eredmények bemutatásához fórumot, és lektorált megjelenési lehetőséget biztosítsunk.

A Professzorok az Európai Magyarországért Egyesület Alapszabálya és a kialakult gyakorlat szerint az európai és a magyar értékek kapcsolataira, közvetítésére és bemutatására koncentrál elsősorban, különféle munkaformákon keresztül. Az Egyesület alkot, kidolgoz, átvesz, közvetít, véleményez és minősít, közkinccsé tesz alapvető értékeket. Szakmapolitikai és tudományos kontrolláló tevékenységet végez. Szervezetünk neve szerint profi szakemberek egyesülete, tagjai - akadémikusok, professzorok, tanárok, mérnökök, orvosok, kutatók – európai és nemzeti értékek mellett tették le a voksot, akik az értelmiség megteremtésében meghatározó szerepet játszanak.

A PEM tevékenységét értékcentrikusan kívánja végezni, és vállalja a politikai befolyástól mentes értékorientáció képviseletét és annak terjesztését.

További információkat honlapunkon talál: www.peme.hu, vagy

Facebook: Professzorok az Európai Magyarországért

A konferencia hivatalos nyelve a magyar. A dolgozat benyújtható angol nyelven is, azonban az előadást a magyar anyanyelvű, magyarországi egyetemek hallgatóinak magyar nyelven kell megtartani. Határon túli egyetemek hallgatói esetében a magyar mellett az angol nyelvű prezentáció is megengedett.

Az előadások 20-25 percesek, utána következnek a kérdések és a vita.

Részvételi díj: 20.000,- Ft/fő. A konferencián való részvétel feltétele a nevezési díj megfizetése, előadást viszont csak PhD hallgatói státuszban lévő tarthat.

Minden jelentkező csak egyszer adhat elő, de társszerzőként több előadott tanulmányt is jegyezhet.

Jelentkezési határidő: április 3.

Jelentkezés feltétele: 5-10 soros szakmai életrajz, 30-40 soros Összefoglaló (Abstract). Ezt a következő címre kell küldeni:

Nagy Edit, országos koordinátor: edit.nagy.peme@gmail.com.

A szervező bizottság április 10-ig dönt az elfogadott előadásokról, és értesíti a beküldőket.

A részvételi díjat ezt követően 5 munkanapon belül kell átutalni a következő bankszámlára:

PEME OTP 11705008-20484109

Publikáció: A PEME elnökségének döntése alapján a prezentációkat közzétesszük az Egyesület Honlapján, valamint e-könyv formájában is megjelentetjük.

Az Elnökség nevében szeretettel várjuk fiatal kollégák jelentkezését magas szintű szakmai tanácskozás reményében.

Budapest, 2012. március 21.

Dr. Demetrovics János                                                Dr. Koncz István

akadémikus, elnök                                                                  ügyvezető elnök