Az SZTE Doktori Iskolái Vezetőinek

Tisztelt Professzor Asszony/Úr,

Kedves Kollégák!

Szent-Györgyi Albert Nobel-díjának 75. évfordulója alkalmából egyetemünket 2012. március 22-25 között megtisztelő 9 Nobel-díjas jelenléte különleges lehetőséget biztosít a kiemelkedő tudósok és a tudomány iránt érdeklődő, vagy az iránt már elkötelezett fiatalok találkozójára. Erre kíván lehetőséget biztosítani az ún. „Open Forum”, amelyet a Szent-Györgyi programok (www.szentgyorgyi75.com ) Szervezőbizottsága és az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság közösen koordinálnak. A TIK konferenciatermében 2012. március 23-án 14 órától lebonyolításra kerülő 1,5-2 órás Open Forumon a 9 orvosi/élettani ill. kémiai Nobel-díjas terveink szerint több száz középiskolással, egyetemi hallgatóval, doktorandusszal találkozhat. A fiatalok mellett a program természetesen nyitott egyetemünk oktatói és kutatói előtt is. Az Open Forumon a Nobel-díjasokat 3 magyarországi - dél-alföldi - megye gimnazistái, illetve vajdasági magyar középiskolások mutatják be. Az Open Forum interaktív beszélgető műsorában a Nobel-díjasok legfőbb partnerei egyetemünk hallgatói és a Szegedi Tudományegyetem több fordulós versenyén nyertes középiskolások lesznek.

A rendezvény jellegére, és várható nagy érdeklődésre tekintettel az Open Forumon való részvétel regisztrációhoz kötött. A Nobel-díjasokkal való találkozás különösen érdekes lehet az SZTE Doktori Iskolái számára, így a szervezők valamennyi doktori iskolánk számára fenntartanak 5 „doktoranduszi” és 2 „témavezetői” helyet. Tisztelettel kérjük, hogy a 7 nevet tartalmazó listákat legkésőbb 2012. március 19. (hétfő) 10 óráig szíveskedjenek Táborosi-Gál Dóra főelőadó részére a kapcsig@rekt.u-szeged.hu e-mailcímre elküldeni. A jelzett keretszámokat minden DI számára biztosítjuk. Kérjük, jelezzék esetleges többlet-igényeiket is – azokról a Karokról beérkező oktatói és hallgatói jelentkezések függvényében döntünk, legkésőbb 2012. március 21-én.

Bízva érdeklődésükben és szíves közreműködésükben,

Tisztelettel üdvözli:

Prof. Dr. Pál József