Nyitólap

Ralph McKenzie professzor díszdoktori előadása

Ralph McKenzie professzor díszdoktori tudományos előadására

A Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete tisztelettel meghívja Önt

Ralph McKenzie

professzor Doctor Honoris Causa kitüntetése alkalmából megtartandó tudományos előadására, amely
2019. november 11-én (hétfőn) 14:00-kor a Bolyai Intézet Bolyai termében lesz.

McKenzie professzor kutatási tevékenysége rendkívül szerteágazó. Elsősorban a logika, az univerzális algebra, a hálóelmélet és az algoritmuselmélet különböző területein végzett kutatásaiban ért el kiemelkedő eredményeket. Egyik legjelentősebb eredménye a túlnyomórészt általa kifejlesztett “szelíd kongruenciák” elmélete, amely olyan eszköztárat adott véges algebrák osztályainak vizsgálatához, amely ma is a kutatások alapjául szolgál. Az általa feltárt öt “lokális viselkedés-típus” összeköti a klasszikus algebrát az általános algebrák elméletével és a számítástudomány több területével is, egyben kijelöli a további kutatások irányát. Ezt az utat követve a Szegedi Tudományegyetem több matematikusa is meghatározó eredményeket ért el. Bátran állíthatjuk, hogy McKenzie professzor az univerzális algebra legnagyobb élő alakja.

E különleges eseményre minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Szeged, 2019. november 4.

Dr. Zádori László
intézetvezető egyetemi tanár