Bevezetés a matematikai programcsomagok alkalmazásába

Intenzív tréning első éves Matematika BSC és tanár szakos hallgatók számára

2015. szeptember 11.
Bolyai Intézet, Bolyai terem (Szeged, Aradi vértanúk tere 1., 2. emelet)

A matematika tanulása során a számítástechnikai eszközök már az első pillanattól kezdve nélkülözhetetlenek. Ezért új hallgatóink számára bevezető tréninget szervezünk, melynek során megismerik tanulmányaik során szükséges a legfontosabb web-es alkalmazásokat, a GeoGebra és a Wolfram Mathematica szoftverek használatának alaplépéseit.

Oktatók:
Dr. Karsai János egyetemi docens
Dr. Kosztolányi József egyetemi docens

Feltételek, előkészület:
A résztvevők hozzák magukkal laptop számítógépüket (Windows 7-8, Linux, Mac OS) és mobil eszközeiket (tablet, okostelefon). A munka hatékonyságának növelése érdekében kérjük, hogy a GeoGebra és Wolfram Mathematica telepítőkészleteit mindenki töltse le számítógépére. A letöltési helyeket tartalmazó linkek itt, a Matematika és számítógéppel segített modellezés projekt honlapján találhatók.

Kérjük hallgatóinkat, hogy a rendezvényen való részvétel esetén Dr. Karsai János egyetemi docensnél email-ben előzetesen regisztráljanak.

Program:
09.30 – 12.00 Geogebra bevezetés (Kosztolányi József)
 A Geogebra telepítése saját eszközökre
 A GeoGebra program alapvető szerkesztői funkcióinak megismertetése
 A GeoGebra program dinamikus lehetőségeinek megismertetése
 A GeoGebra program „design” lehetőségei
 Elemi geometriai feladatok, függvények ábrázolása

12.00 – 13.00 ebédszünet

13.00 – 13.45 Web alapú alkalmazások (Karsai János)
 Tudományos keresés és gyors számítások: Wolfram Alpha
 Matematikai portálok, enciklopédiák, interaktív tankönyvek
 Elektronikus tananyagaink