A Geometria Tanszék 2017-ben lett 120 éves

Eltelt az első 120 év a Geometria Tanszék életében.

1872 végén a magyar képviselőház és felsőház törvényt alkotott a kolozsvári székhelyű tudományegyetem létrehozásáról, amely egyetem 1872. november 10-én megkezdte működését, majd 1881-ben a Magyar Királyi Ferenc József Tudományegyetem nevet kapta.

Az alapítás pillanatától tanítottak matematikát és 1897-ben létrejött az Ábrázoló Geometria Tanszék, melyet Klug Lipót számára hozták létre.

Ettől az évtől felfüggesztésekkel, különböző helyeken, de lényegében folyamatosan működött a mai Geometria Tanszék.

A Geometria Tanszék büszke e tucatnyi évtizedre.

Az ünnep alkalmából az 1925 és 1938 közötti tanszékvezetőnknek, Kerékjártó Bélának a 1937-ben és 1944-ben megjelent két geometriai tárgyú könyvét tesszük letölthetővé.

A műveket most és a továbbiakban a letölthető kiadványok oldalon lehet elérni.

Bízunk benne, hogy minden felhasználó tiszteletben tartja a vonatkozó szabályokat: