2002 március 22-24

Ebben az évben alkalomszerűen nemzetközivé vált a Debrecen-Szeged Geometriai Találkozó.

Az ezúttal Szegeden tartott Találkozón a
• Geometriai Tanszék, "Babes-Bolyai" University (Kolozsvár, Románia),
• Matematikai Tanszék, Universita degli Studi della Basilicata (Potenza, Olaszország),
• Geometriai Tanszék, West University of Timisoara (Temesvár, Románia),
geométerei is részt vettek.

A szervezők:
• Kurusa Árpád és Nagy Gábor Bolyai Intézet Szegedi Tudományegyetem, Geometriai Tanszék
• Nagy Péter Tibor Matematikai és Informatikai Intézet Debreceni Tudományegyetem, Geometriai Tanszék

Résztvevők:
• Szeged: Fodor Ferenc, Gehér László, Kincses János, Kiss György, Kozma József, Kurusa Árpád, Nagy Gábor, Ruff János
• Debrecen: Figula Ágota, Kovács Zoltán, Kozma László, Muzsnay Zoltán, Nagy Péter Tibor, Tamássy Lajos
• Timisoara: M. Craioveanu, Gh. Ivan, V.-D. Lalescu, M. Puta
• Potenza: Korchmáros Gábor, A. Sonnino

A program:
• Péntek:
Délután 6 óra: Megnyitó, ünnepi vacsora a Gödörben
• Szombat:
Délelőtti Előadások: Péter T. Nagy (Debrecen), G. Korchmáros (Potenza), F. Fodor (Szeged), M. Puta (Timisoara)
Délután: Kirándulás az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkba, ebéd a Szeri Csárdában . (Lásd a képeken lentebb.)
• Vasárnap:
Délelőtti Előadások:  L. Tamássy (Debrecen), Á. Figula (Debrecen), M. Craioveanu (Timisoara), Gy. Kiss (Szeged)

Az alábbiakban a szombaton (2002. március 23.) tartott kellemes, Ópusztaszeri kirándulásról látható néhány kép (készítő: Kurusa Árpád).

images/math-site/meetings/DebrSzegGeo/2002-03-22-24/0323/original/DSC00447.jpg

Íme az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark műhold képe.

Kerékjártó Szeminárium

Kiemelések

20. Európai Ipari Matematikai Konferencia (ECMI 2018)

London, Lund és Santiago de Compostela után idén júniusban Budapesten rendezik!

Szak- és TDK-dolgozati témák (2017-8)

Az egyedi eseteken túl, az itt felsorolt témákra fogadják a tanszék oktatói Tudományos Diákköri dolgozat, diplomamunka és szakdolgozat elkészítésére diákok jelentkezését.