2002 március 22-24

Ebben az évben alkalomszerűen nemzetközivé vált a Debrecen-Szeged Geometriai Találkozó.

Az ezúttal Szegeden tartott Találkozón a
• Geometriai Tanszék, "Babes-Bolyai" University (Kolozsvár, Románia),
• Matematikai Tanszék, Universita degli Studi della Basilicata (Potenza, Olaszország),
• Geometriai Tanszék, West University of Timisoara (Temesvár, Románia),
geométerei is részt vettek.

A szervezők:
• Kurusa Árpád és Nagy Gábor Bolyai Intézet Szegedi Tudományegyetem, Geometriai Tanszék
• Nagy Péter Tibor Matematikai és Informatikai Intézet Debreceni Tudományegyetem, Geometriai Tanszék

Résztvevők:
• Szeged: Fodor Ferenc, Gehér László, Kincses János, Kiss György, Kozma József, Kurusa Árpád, Nagy Gábor, Ruff János
• Debrecen: Figula Ágota, Kovács Zoltán, Kozma László, Muzsnay Zoltán, Nagy Péter Tibor, Tamássy Lajos
• Timisoara: M. Craioveanu, Gh. Ivan, V.-D. Lalescu, M. Puta
• Potenza: Korchmáros Gábor, A. Sonnino

A program:
• Péntek:
Délután 6 óra: Megnyitó, ünnepi vacsora a Gödörben
• Szombat:
Délelőtti Előadások: Péter T. Nagy (Debrecen), G. Korchmáros (Potenza), F. Fodor (Szeged), M. Puta (Timisoara)
Délután: Kirándulás az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkba, ebéd a Szeri Csárdában . (Lásd a képeken lentebb.)
• Vasárnap:
Délelőtti Előadások:  L. Tamássy (Debrecen), Á. Figula (Debrecen), M. Craioveanu (Timisoara), Gy. Kiss (Szeged)

Az alábbiakban a szombaton (2002. március 23.) tartott kellemes, Ópusztaszeri kirándulásról látható néhány kép (készítő: Kurusa Árpád).

images/math-site/meetings/DebrSzegGeo/2002-03-22-24/0323/original/DSC00454.jpg

Íme az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark műhold képe.