Bolyai Farkas

"--- olyan fenséges dolgokat hoztam ki, hogy magam is elbámultam .... semmiből egy újj más világot teremtettem. ---"

Bolyai János ("Bolyai János levele Bolyai Farkashoz", 1823.;)

Bolyai János

Ez már a tizedik jól sikerült családi nap volt ...

Résztvevők:
Fodor Ferenc és felesége (2), Gévay Gábor (1), Kincses János (1), Kiss György és felesége (2), Kozma József (1), Kurusa Árpád és családja (2+1), Nagy Gábor és családja (2+3), Nagy Péter és családja (2), Osztényi József és családja (2+3), Szőnyi Tamás (1), Vígh Viktor és családja (2+1).
Összesen 18 felnőtt és 8 gyerek.

Idén Nagy Gábor volt a főszakács, aki gulyáslevest főzött. Másodiknak túrós rétes került az asztalra. Szokott olajozott módján működött a találkozó, szinte maguktól működtek a dolgok, habár az idén először nem került az asztalokra terítő... A tavaly ott felejtett pálinkát a nagyon kedves gondnokság megőrizte, így még reggel mindenki örömére el is fogyasztottuk... :-)

Mivel ez volt a "jubíleumi" tizedik ilyen családi napunk, minden korábban a tanszéken dolgozó kollégát is meghívtunk és elhatároztuk, hogy egy pezsgős koccintással összekötött nagy csoportképet is készítünk. Sajnos sok régebbi kollégánk végül nem tudott eljönni, de a pezsgős (persze alkoholmentes, hiszen haza is kellett jutni....) koccintással összeverbuvált csoportkép elkészült! Íme itt az erről készült film (készítő: Kurusa Árpád) és a képek (Nagy Gáborék és Kurusa Árpádék képei):

images/math-site/meetings/TanszCsalad/2013_05_11/CS/big/P1130708.jpg

íme néhány kép (készítők: Kurusáék):

images/math-site/meetings/TanszCsalad/2013_05_11/KA/big/DSC00047.jpg

Még egy nagyobb adag kép (készítők: Nagyék):

images/math-site/meetings/TanszCsalad/2013_05_11/NG/big/P1130686.jpg

Végül egy kis film az ebédről (készítő: Kurusa Árpád):

Kerékjártó Szeminárium

Kiemelések

Szegedi Geometria Nap (2014)

2014. május 22., csütörtök egész nap, Kerékjártó terem (M4-104).

Szak- és TDK-dolgozati témák (2013-4)

Az egyedi eseteken túl, az itt felsorolt témákra fogadják a tanszék oktatói Tudományos Diákköri dolgozat, diplomamunka és szakdolgozat elkészítésére diákok jelentkezését.